O Nas

Jan Labuda

Współwłaściciel firmy „AL-JA”, syn założyciela Alfonsa Labuda.

 

Z Potrzeby i Pasji
Od 1976 Roku

To właśnie ponad 40 lat temu rozpoczęła się historia stolarni Al-Ja, której założycielem jest mój tata, Alfons Labuda. Po ’96 roku firma skoncentrowała swoje siły na produkcji hokerów, krzeseł,
oraz stołów. Aktualnie rozszerzyliśmy ofertę o produkcje i montaże szaf suwanych, mebli kuchennych i pokojowych, komód, oraz innych.

Stolarnia AL-JA

Zasięg działania

Nasza stolarnia realizuje usługi na terenie województwa pomorskiego, jednak nie zamykamy się na rynek. Nawiązujemy współpracę kontraktową przy większych zleceniach na terenie całego kraju, oraz poza jego granicami.

Zespół

Nasza firma skupia w sobie pracowników, którzy swoją przygodę z „drewnem” zaczynali właśnie u nas jeszcze na etapie nauki zawodu. Po zakończeniu edukacji podjęli pracę w naszej firmie
jako pełnoetatowi pracownicy dzięki czemu posiadają bardzo duże doświadczenie w branży stolarskiej.

Tworzymy dla Was

To co lubimy najbardziej, to dzielenie się naszym doświadczeniem i pasją z każdym, dlatego realizujemy zlecone prace dla klienta indywidualnego wypełniając wnętrza szafami, stołami, krzesłami, a przede wszystkim zabudowami kuchennymi. Jesteśmy przygotowani do realizacji większych zleceń co potwierdzają liczne realizacje dla hoteli, szkół i innych przedsiębiorstw.

Technologie

Wykorzystujemy do tworzenia z drewna maszyny wysoce zaawansowane technologicznie, jednak jesteśmy „ze starej szkoły” i nie zatrzyma nas awaria sterownika, czy innej elektroniki.
Nasza stolarnia wyposażona jest w „klasyki”, czyli niezawodne urządzenia do obróbki drewna, które pamiętają początki naszej firmy i to właśnie na nich zbudowaliśmy markę AL-JA.
Pracujemy na drewnie litym, fornirowanym, laminowanym. Swoje meble wyposażamy w osprzęt z najwyższej półki znanych producentów takich jak BLUM.

Gwarancja Solidności

Już mało która stolarnia jest wyposażona w swój skład drewna na którym to w naturalny sposób leżakuje drewno czekając cierpliwie na obróbkę. Drewno sezonowane to w dzisiejszych czasach surowiec deficytowy-zwykle możemy spotkać drewno suszone w przyśpieszonych procesach grzewczych. Niestety meble wykonywane z drewna suszonego nienaturalnie są mniej odporne na:

-Spaczenia

-Pęknięcia desorpcyjne

-Wadliwą wilgotność

-Naprężenia resztkowe

-Wyciekanie żywicy

-Rozluźnienie sęków

-Przebarwienia

Staramy się dostarczać produkty
najwyższej jakości i choć drewno jest wymagającym materiałem, jedno jest pewne…Wiemy o nim wszystko.

Jan Labuda

Wszelkie Prawa Zastrzeżone Stolarnia AL JA 2023